Censored Criticism?

Censored Criticism?

Category : Pravda

This text was originally written for the Pravda paper, however, never published. Although rejected by editor-in-chief with this explanation – the topic is not interesting for anybody – the fact is that the publishing of the article was firstly postponed for several days. On the contrarz, the biggest competitor (SME daily paper) devoted to the topic space on its front page AND a commentary in the opinion section. My text is published here in the very same wording for readers evaluation.

NA SILNÉ výroky a sľuby premiéra (napr. o odvolaní chybujúceho ministra do troch minút) si verejnosť už zvykla. Rovnako aj na fakt, že Robert Fico, zdá sa, na vlastné predsavzatia môže aj zabudnúť. Nečinnosť v prípade Roberta Kaliňáka preto neprekvapuje. Mala by však pobúriť. Už len kvôli vyhosteniu Labsího.

Podľa najvyššieho súdu hrozí Labsímu v Alžírsku mučenie. Ústavný súd jeho kauzu ešte neuzavrel, a Európsky súd pre ľudské práva nielenže vydal predbežný zákaz vyhostiť ho, ale svoje rozhodnutie aj zopakoval. Lenže čo tam po nejakých ľudských právach či medzinárodných zmluvách, keď pokuta je ,,len niekoľko tisíc eur“. Mimochodom, zaplatil by ju Kaliňák z vlastného?

S Harabinom si Kaliňák pokojne môže hovoriť ,,pán kolega“

Kazašská novinárka, zásah v Dunajskej Strede, čínski agenti, írska výbušnina… to je bilancia! A na záver volebného obdobia ešte povestná čerešnička – na prvý pohľad arogantné pohŕdanie ľudskými právami a medzinárodnými záväzkami krajiny. Povedať, že takého ,,výkonného“ ministra Slovensko v tomto tisícročí ešte nemalo je v konkurencii tejto koalície prisilné. S Harabinom si však Kaliňák pokojne môže hovoriť ,,pán kolega.“

,,Sú veci, keď si človek musí povedať – stačilo! Inak začne škodiť,“ zauvažoval si Fico v roku 2007. Jeho optikou sa bez váhania dá pozerať dnes na ministra vnútra. Obraz krajiny v zahraničí je už poškodený dosť.


No Comments

Kali a pár drobných « Walk. Drink. Talk. Read. Think!

2012/05/16 at 11:01 am

[…] 2010 som k tomuto príbehu napísal glosu, ktorú dnešné vedenie Pravdy odmietlo uverejniť (viac tu). Okrem iného som sa v nej pýtal: Európsky súd pre ľudské práva nielenže vydal predbežný […]

Leave a Reply

Calendar

March 2021
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031